Βίντεο: Οριστική διακοπή στο Αιγάλεω - Ξύλο εντός και εκτός γηπέδου

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΔΙΑΚΟΠΗ

Tο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής για τα μπαράζ ανόδου στην Γ΄εθνική στιματίστηκε από επεισόδια και διακόπηκε οριστικά. Στο ημίχρονο της αναμέτρησης του αγώνα Αιγάλεω-Προοδευτική κι ενώ οι βυσσινί προηγούνταν με 0-1, υπήρξε διένεξη εντός αγωνιστικού χώρου ανάμεσα σε παράγοντα των γηπεδούχων και άτομο από τον πάγκο της ομάδας του Κορυδαλλού. Αυτό άναψε τα αίματα κι αμέσως αρκετός κόσμος (πάνω από 150 άτομα) μπούκαρε στο γήπεδο. Έτσι ο διαιτητής του αγώνα Κατσικογιάννης, κάλεσε τους παίκτες των δύο ομάδων να κατευθυνθούν άμεσα στα αποδυτήρια και δεν ξεκίνησε τον αγώνα στην επανάληψη.

Οι μάχες των οπαδών του Αιγάλεω με τα ΜΑΤ άρχισαν εντός αγωνιστικού χώρου και συνεχίστηκαν στα στενά γύρω από το «Στ. Μαυροθαλασσίτης», με τις πρώτες πληροφορίες να μιλούν και για προσαγωγές. Στο αγωνιστικό κομμάτι με σχεδόν δεδομένο ότι το ματς θα κατακυρωθεί υπέρ της «Προο», στον Κορυδαλλό πανηγυρίζουν ήδη την άνοδο της ομάδας στην Γ΄εθνική!