Μπουκάλι στον επόπτη και... διακοπή στο Αχαρναϊκός - Χανιά

Διεκόπη στο 89ο λεπτό η αναμέτρηση του Αχαρναϊκού με τα Χανιά για την 31η αγωνιστική της Football League και ενώ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0), με τον Αχαρναϊκό να αγωνίζεται από το 53΄ με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κωστόπουλου.

Σε εκείνο το σημείο ο διαιτητής Μιχαηλίδης υπέδειξε πέναλτι υπέρ των Κρητών για χέρι αμυνομένου, με αποτέλεσμα να υπάρξουν έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους, και, όταν πήγε να συμβουλευθεί τον βοηθό του, ο επόπτης χτυπήκε από μπουκάλι που πετάχθηκε από την εξέδρα. Αμέσως ο ρέφερι από τη Βοιωτία αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο και, παρά τις διαβουλεύσεις που ακολούθησαν, ύστερα από περίπου 15 λεπτά ανακοινώθηκε η οριστική διακοπή της αναμέτρησης λόγω του τραυματισμού του βοηθού διαιτητή. Πλέον αναμένεται τα Χανιά να κερδίσουν τον αγώνα «στα χαρτιά» και να επιβληθεί τιμωρία στον Αχαρναϊκό