Ο όμιλος του ΠΑΟΚ στο Champions League!


Πριν από λίγο,ολοκληρώθηκε η κλήρωση του Champions League,και η κληρωτίδα έβγαλε έναν όμιλο στα μέτρα του ΠΑΟΚ!

Ο Δικέφαλος του Βορρά,θα αντιμετωπίσει την Γαλλική ASVEL,την Γερμανική Όλντενμπουργκ που συνάντησε και πέρσι στο Eurocup,την Λιθουανική Νεπτούνας,την Ventspils από την Λετονία,και την Ροσα από την Πολωνία.

Επίσης,μέσω των προκριματικών.θα προκύψουν άλλοι 2 αντίπαλοι για τον ΠΑΟΚ.Συγκεκριμένα,ή η Ουσάκ-ΑΕΚ Λάρνακας/Κλουζ,και Μπενφίκα-Βαρέσε/Ζολνόκι,που επίσης ο Δικέφαλος αντιμετώπισε πέρσι!

Αναλυτικά οι όμιλοι και η προκριματική φάση:Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Μπάνβιτ (Τουρκία), Φρανκφούρτη (Γερμανία), Άρης (Ελλάδα), Νίμπουρκ (Τσεχία), Έλιος Ντομζάλε (Σλοβενία), Μονακό (Γαλλία), Νικητής προκριματικών Νο4, Νικητής προκριματικών Νο6.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Καρσίγιακα (Τουρκία), Βενέτσια (Ιταλία), Άβτοντορ (Ρωσία), Μακάμπι Ρισόν (Ισραήλ), Χιμίκ (Ουκρανία),Λε Μαν (Γαλλία), Νικητής προκριματικών Νο7, Νικητής προκριματικών Νο3.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ: Βιλερμπάν (Γαλλία), Όλντενμπουργκ (Γερμανία), ΠΑΟΚ (Ελλάδα), Νεπτούνας (Λιθουανία), Ρόζα (Πολωνία), Βέντσπιλς (Λετονία), Νικητής προκριματικών Νο5, Νικητής προκριματικών Νο2.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ: Στρασμπούρ (Γαλλία), Αβελίνο (Ιταλία), Τενερίφη (Ισπανία), Οστάνδη (Βέλγιο), Τσιμπόνα (Κροατία), Μέγκα Λεκς (Σερβία), Νικητής προκριματικών Νο8, Νικητής προκριματικών Νο1.

Α’ προκριματικός γύρος

Μπάκεν (Δανία) – Σάσαρι (Ιταλία)

Πόρτο (Πορτογαλία) – Γιουβέντους (Λιθουανία)

Μπενφίκα (Πορτογαλία) – Βαρέζε (Ιταλία)

Χρόνιχεν (Ολλανδία) – Ταρτού Ροκ (Εσθονία)

Κατάγια (Φινλανδία) – Σοτερντάλιε (Σουηδία)

Ρίλσκι (Βουλγαρία) – Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)

Ιγκοκέα (Βοσνία) – Μόρναρ (Μαυροβούνιο)

Οραντέα (Ρουμανία) – Πριεβίντζα (Σλοβακία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Κλουζ (Ρουμανία)

Β’ προκριματικός γύρος

1. Λούντβιγκσμπουρκ (Γερμανία) – Πόρτο ή Γιουβέντους

2. Μπενφίκα ή Βαρέζε – Σολνόκι (Ουγγαρία)

3. Κατάγια ή Σοτερντάλιε – Σαρλερουά (Βέλγιο)

4. Χρόνιχεν ή Ταρτού Ροκ – Μπάκεν ή Σάσαρι

5. Ουσάκ Σπορτίφ (Τουρκία) – ΑΕΚ Λάρνακας ή Κλουζ

6. Ρίλσκι ή Τσμόκι Μινσκ – Ναχαρίγια (Ισραήλ)

7. Λουκόιλ Ακαντέμικ (Βουλγαρία) – Οραντέα ή Πριεβίντζα

8. Ιγκοκέα ή Μόρναρ – Μπεσίκτας (Τουρκία)

CONVERSATION

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Σχολιάστε εδώ

INSTAGRAM

Follow @ PAOK365