Ντεμπούτο ο Τιάμ, φιλική ήττα για την Κ20

ΠΑΟΚ

Η ομάδα του Βλάνταν Ίβιτς δεν ήταν καλή στο μαγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού, αν και παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές. Ντεμπούτο αν και ανέτοιμος έκανε ο Τιάμ, αλλά και ο Κόζαν.

Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ ήταν στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Τζοβάρας μπήκε από τα δεξιά, αλλά το σουτ του πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Τρία λεπτά αργότερα η Δόξα απάντησε με σουτ του Πινδώρη, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του του Μούτσα. Ντεμπούτο με την φανέλα του «Δικέφαλου του Βορρά» έκανε και ο Τιάμ, που στο 26’ γύρισε την μπάλα στον Κοροβέση, ο οποίος έκανε το σουτ και ο Σικαλιάς απέκρουσε. Οι γηπεδούχοι όμως στο 39ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με απίστευτο σουτ- γκολάρα του Καρλόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Δόξα μπήκε στο παιχνίδι, το ίδιο δυνατά, με γκολ. Αρχικά στο 53’ ο Γιόνδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του ΠΑΟΚ με κεφαλιά κάνοντας το 2-0. Σχεδόν δέκα λεπτά αργότερα ο Ιότι έκανε το 3-0 με απίστευτο σουτ με το αριστερό.

Στο 89’ ο Γαϊδαρζής έβαλε το κερασάκι στην τούρτα όταν με δυνατό σουτ έγραψε το 4-0. Ντεμπούτο για τον «Δικέφαλο» έκανε και ο νεοαποκτηθής Κόζαν, αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει την εικόνα του αγώνα. Πριν το απιχνίδι βραβεύτηκαν οι Κορακάκη και Δουβαλίδης για την συμμετοχή τους στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Δόξα Δράμας: Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Ολίσε, Σουάνης, Πινδώνης, Γιόνδης, Καρλόπουλος, Δουμάνης και Παπαζαχαρίας. ΠΑΟΚ: Μούτσα, Τσαούσης, Κυριλίδης, Δημητρίου, Δεληγιαννίδης, Κοροβέσης, Αηδονίδης, Τζοβάρας, Δημητριάδης, Ματθαίου, Τιάμ.