Είναι κάτι βραδιές,που δε θα ξεχάσεις ποτέ....

Σαν σήμερα,30/11/11,ο Δικέφαλος του Βορρά έπαιρνε τεράστιο διπλό στο Black&White Hart Lane,περνώντας στους '32' του Europa League και πετώντας έξω το Αγγλικό μεγαθήριο!

Το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και είχε ευτυχή κατάληξη για τον ΠΑΟΚ και το ελληνικό ποδόσφαιρο, καθώς ο Δικέφαλος του Βορρά εκτός από σημαντική νίκη προκρίθηκε και στους "32" του Europa League για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν.

Για το πόσο συγκλονιστικό ήταν το ματς αρκεί να πούμε πως στα πρώτα 15 λεπτά ο ΠΑΟΚ ήταν μπροστά με 2-0 και πριν τελειώσει το ημίχρονο ήταν στο 2-1 και με παίκτη λιγότερο, ενώ ο Λάζλο Μπόλονι χαρακτήρισε αυτή την εμφάνιση ως την καλύτερη της ομάδας του για τότε.

Τελικά με κατάθεση ψυχής από όλους του παίκτες, με δυο λαβωμένους ποδοσφαιριστές (Κοντρέρας, Λαζάρ) και χωρίς τερματοφύλακα (τραγική εμφάνιση Χαλκιά), ο ΠΑΟΚ πέτυχε το στόχο του και γέμισε με υπερηφάνεια (και χρήματα τα ταμεία) τους φίλους της ομάδας του,οι οποίο δε σταμάτησαν να τραγουδούν λεπτό!

Να θυμίσουμε,πως ο ΠΑΟΚ αγωνιζόταν χωρίς το μεγάλο του αστέρι,τον Αντελίνο Βιερίνια,αλλά και τον Λίνο!