"Αυτοκτονία" για ΠΑΟΚ

Εκτός τελικής τετράδας της Α1 χάντμπολ των ανδρών έμεινε ο ΠΑΟΚ, που παραχώρησε ισοπαλία 24-24 στην ΑΕΚ, στο μεγάλο ντέρμπι της 22ης και τελευταίας αγωνιστικής της κανονικής περιόδου. Το αποτέλεσμα αυτό έβαλε την Ενωση στη Β΄ φάση, και μάλιστα ως δεύτερη, μαζί με τον ΑΣΕ Δούκα και τον Διομήδη Αργους, που πέτυχαν αναμενόμενες νίκες. Η μάχη των «Δικεφάλων» στη Θεσσαλονίκη είχε δραματική εξέλιξη, καθώς οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν απόλυτα στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν 15-9, όμως οι «κιτρινόμαυροι» αντέδρασαν και ισοφάρισαν 20-20, πετυχαίνοντας έξι αναπάντητα γκολ! Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε ξανά 24-22, αλλά η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Γεωργιάδη, περίπου ένα λεπτό πριν τη λήξη, και κράτησε τον πολύτιμο βαθμό στο τέλο